Przekształcanie spółek - Wrocław

Nasza kancelaria, w ramach świadczonych usług, pomoże Państwu w przekształceniu spółki. Obsługujemy klientów zarówno z Wrocławia, jak i z całej Polski. Zapewniamy kompleksowe wsparcie we wszystkich czynnościach dotyczących przekształcenia spółki. Nasi specjaliści, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, zadbają o zabezpieczenie Państwa interesów i przeprowadzą Państwa przez wszystkie formalności.  

Oferujemy pomoc przy następujących przekształceniach:

  • przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną
  • przekształcenie spółki osobowej w spółkę kapitałową
  • przekształcenie spółki osobowej w inną spółkę osobową
  • przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową.

Kiedy przekształcenie spółki będzie korzystnym rozwiązaniem?

O przekształceniu spółki warto pomyśleć przede wszystkim wtedy, gdy prowadzona działalność rozwija się i zwiększa swoją skalę. Wspomniane rozwiązanie może okazać się jedynym sposobem na zachowanie tempa rozwoju przedsiębiorstwa. Jeżeli dotychczasowa forma prawna przestaje odpowiadać potrzebom towarzyszącym prowadzonej działalności, przekształcenie spółki będzie rozsądnym wyborem.

Szczegółowe korzyści wiążące się z tą decyzją zależą od rodzaju spółki przekształconej. Zaletą przekształcenia bywa na przykład możliwość optymalizacji podatkowej (dzieje się tak w przypadku przejścia ze spółki z o.o. na spółkę z o.o. sp. k.) albo ograniczenia ryzyka związanego z odpowiedzialnością za zobowiązania spółki (przekształcenie spółki osobowej w kapitałową). Myśląc o przekształceniu, należy zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Zachęcamy też do skonsultowania swojego wyboru z prawnikiem.

Przekształcanie spółek – dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej?

Przekształcenie spółki to złożony proces, który wymaga znajomości obowiązujących przepisów, ostrożności i właściwego przygotowania. Przedsiębiorca decydujący się na taki krok powinien dokładnie przeanalizować nowe uprawnienia, jakie może zyskać i opłacalność danego rozwiązania. Planując przekształcenie spółki, należy poświęcić czas na zgłębienie kwestii gospodarczych i prawnych.

Korzystając z usług naszej kancelarii, mogą liczyć Państwo na pomoc w realizacji planowanego przedsięwzięcia. Sporządzamy plany przekształcenia, przygotowujemy niezbędne dokumenty i dokonujemy zmian rejestrowych. Doradzamy przy określaniu zasad funkcjonowania spółki przekształconej oraz nowych relacji między wspólnikami, zarządem i akcjonariuszami. Dopilnujemy w Państwa imieniu wszelkich formalności, pomagając oszczędzić czas i uniknąć kosztownych, niewłaściwych wyborów.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przekształceniem spółki, zapraszamy do kontaktu.


Kancelaria Radcy Prawnego Maria Pertek
Ul. Inowrocławska 17/23, II p.
53-653 Wrocław
 
 kancelaria@kancelaria-pertek.pl
+48 693 008 884